Slide background

„Ignorantia iuris nocet ”

nieznajomość prawa szkodzi

skorzystaj z porady prawnej w Kancelarii

nie ryzykuj

Kancelaria Amicus Legis

przyjazna ludziom

Slide background

Rzetelna pomoc prawna
za rozsądną cenę

Obsługa prawna przedsiębiorców i osób fizycznych

Slide background

Abonamenty prawne dla firm

Stała ochrona prawna
za nieduży abonament miesięczny

Slide background

Oferty specjalne

Wiedza i doświadczenie w szczególnych dziedzinach prawna

O nas 

Kancelaria Prawna Amicus Legis powstała z myślą o ludziach, którzy zdają sobie sprawę z potrzeby korzystania

z profesjonalnej pomocy prawnej nawet w najdrobniejszych kwestiach prawnych, stawiając jednocześnie na rzetelne podejście do Klienta i przystępną cenę usług. Kancelaria udziela pomocy prawnej osobom fizycznym oraz świadczy obsługę prawą przedsiębiorstw w sprawach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a ponadto specjalizuje się w różnych dziedzinach prawa. 

Nasz zespół składa się z radców prawnych, adwokatów oraz aplikantów radcowskich i adwokackich. Ponadto Kancelaria współpracuje ze specjalistami z różnych branż m.in. zarządcami nieruchomości, doradcami podatkowymi i komornikami. Kancelarię Amicus Legis tworzy zespół starannie dobranych i doświadczonych prawników, dla których liczy się przede wszystkim Klient. Posiadamy stałe oddziały w Warszawie, Radomiu i Przysusze. Zapewniamy możliwość dojazdu do Klienta bądź poradę na odległość. Ponadto prowadzimy sprawy sądowe na terenie całej Polski.

 

Aktualności 


female-lawyer-readingOd lutego zapraszamy do nowo otwartej kancelarii w Radomiu przy ul. Focha 5 lok. 3. tel. 533-990-398, tel. 48 307-01-44

Kancelaria Amicus Legis planuje otwarcie kolejnej filii w Przysusze przy ul. Krakowska 42

sluzebnosc_gruntowaJeżeli na Twojej działce znajdują się linie, sieci czy słupy zakładów przesyłowych, masz prawo żądania ustanowienia służebności przesyłu za wynagrodzeniem. Nasza kancelaria prowadzi kompleksowo sprawy o ustanowienie służebności na terenie całego kraju. Zapraszamy do kontaktu tel. 533-312-709

Zaufali nam

Klienci w sprawach indywidualnych, jak również w sprawach związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Dla wszystkich tych osób rezultaty naszych działań są kluczowym i przekonywującym argumentem dla kontynuowania współpracy z nami.

Korzyści ze współpracy

Dzięki współpracy z naszą Kancelarią uzyskają Państwo skuteczną ochronę prawną oraz rzetelną poradę. Zapewniamy, że wybór naszej Kancelarii będzie dla Państwa optymalnym rozwiązaniem, łączącym satysfakcję z korzystania z profesjonalnych usług za rozsądną cenę.

Oferta dla Klientów indywidualnych 

Kancelaria Prawna Amicus Legis świadczy pomoc prawną dla osób fizycznych udzielając porad prawnych, reprezentując Klientów przed sądami i urzędami oraz sporządzając na zlecenie Klienta różnego rodzaju pisma. Coraz większa potrzeba ochrony naszych praw, skomplikowane procedury w sądach i urzędach, kruczki prawne stosowane w umowach sprawiają, że dla uniknięcia problemów na przyszłość niezbędna jest konsultacja z profesjonalistą. Nasi prawnicy są gotowi wesprzeć Państwa swoją wiedzą, doświadczeniem i profesjonalizmem za naprawdę rozsądną cenę.

Obalamy mit, że usługi prawnika muszą być drogie! Nasza Kancelaria bezpiecznie doprowadzi do załatwienia Państwa spraw prawnych, nie narażając przy tym na wielkie koszty. Naszym Klientom zapewniamy bezpieczeństwo prawne oraz pełną dyskrecję.

Fotolia 52422304 Subscription Monthly M

Oferta dla Klientów indywidualnych
Kancelaria Prawna Amicus Legis oferuje Klientom indywidualnym kompleksowe doradztwo prawne i reprezentację przed sądami i urzędami z zakresu m. in. prawa cywilnego, prawa rodzinnego, prawa pracy, prawa administracyjnego i prawa karnego w sprawach dotyczących m.in.:
• roszczeń o zapłatę oraz innych roszczeń
• odszkodowań
• rozwodu, separacji
• podziału majątku wspólnego
• alimentów i władzy rodzicielskiej
• prawa spadkowego
• prawa lokalowego
• praw pracowniczych i ubezpieczeń społecznych,
• ochrony dóbr osobistych
• windykacji należności i postępowania egzekucyjnego
• nieruchomości
• podatków
• odpowiedzialności karnej oraz karno-skarbowej

 

Przykładowe ceny naszych usług

 

Porady prawne od 50 zł 

Sporządzanie pism od 100 zł

Reprezentacja w sądzie od 200 zł

Masz problem prawny? Nie masz czasu do nas przyjść?

 

Oferta dla przedsiębiorców 

Kancelaria Prawna Amicus Legis oferuje bieżącą obsługę prawną podmiotów gospodarczych w zakresie spraw związanych z prowadzoną działalnością. Dotyczy to w szczególności usług z zakresu prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa pracy i prawa podatkowego. 

Dziś każda Firma potrzebuje prawnika. Nawet najdrobniejsze kwestie prawne nabierają istotnego znaczenia w przypadku przedsiębiorców. I nawet najmniejsza pomyłka może spowodować poważne konsekwencje dla Firmy.

Posiadamy bogate doświadczenie w świadczeniu doradztwa gospodarczego oraz windykacji należności. Reprezentujemy zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Naszym Klientom zapewniamy szeroki wachlarz możliwości współpracy, za cel stawiając sobie trafne rozpoznanie potrzeb Klienta w każdej indywidualnej sprawie.

oferta dla przedsiebiorcow amicus legisOferta dla przedsiębiorców

Kancelaria Prawna Amicus Legis oferuje profesjonalną obsługę prawną przedsiębiorców między innymi w zakresie:

  • opiniowania i sporządzania umów, a także oceny ryzyka prawnego postanowień zawieranych umów
  • przygotowywania pism w sprawach prawnych
  • pisemnych i ustnych porad w bieżących problemach prawnych
  • reprezentacji przed sądami powszechnymi, organami administracji publicznej oraz kontrahentami
  • doradztwa w sprawach pracowniczych
  • kompleksowej obsługi prawnej spółek prawa handlowego
  • obsługę prawną transakcji handlowych
  • prowadzenia windykacji, zarówno przedsądowej jak i sądowej
  • rejestracji i zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym
  • Prawa zamówień publicznych

 

W ramach oferty posiadamy pakiety oparte na systemie abonenckim lub systemy rozliczenia godzinowego.

Naszym celem jest zapewnienie Przedsiębiorcom kompleksowej ochrony prawnej za rozsądną cenę.

 

Przykładowe pakiety abonenckie:

Pakiet podstawowy 99 zł. netto miesięcznie – z myślą o małych przedsiębiorcach, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i potrzebujących doraźnej pomocy prawnej w postaci konsultacji prawnej, przygotowania krótkiej opinii, pisma, czy umowy.

Pakiet rozszerzony od 199 zł. netto miesięcznie – dla małych i średnich spółek zapewniający stałą obsługę prawną w pełnym zakresie oferowanych przez Kancelarię usług.

Pakiet indywidualny - dostosowywany do potrzeb Klienta.

Na życzenie Klienta zapewniamy dyżur prawnika w siedzibie Firmy.

Specjalizacje 

kancelaria prawna amicus legis 3Kancelaria specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorstw (spółek oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą). Kancelaria zapewnia kompleksową obsługę prawną we wszystkich aspektach dotyczących działalności gospodarczej m.in. przygotowuje i opiniuje pisma oraz umowy na życzenie Klienta, doradza w bieżących problemach prawnych, reprezentuje Klientów, przed sądami powszechnymi, organami administracji publicznej oraz kontrahentami, prowadzi windykację, a także pełną obsługę prawną w zakresie prawa spółek, tym rejestracją spółek i zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym, a także z zakresu prawa upadłościowego. Ponadto doradza swoim Klientom w zakresie prawa zamówień publicznych i prawa podatkowego.

kancelaria prawna amicus legis 8 Kancelaria specjalizuje się w prawie dotyczącym nieruchomości, doradzając zarówno wspólnotom mieszkaniowym i zarządcom nieruchomości, jak i indywidualnym klientom we wszelkich sprawach z zakresu prawa nieruchomości. Kancelaria prowadzi m.in. sprawy sądowe wspólnot mieszkaniowych, wszelkie sprawy o zwrot nieruchomości, zasiedzenie, podział nieruchomości, odszkodowania za wywłaszczenie i dotyczące służebności przesyłu.  Ponadto doradza przy nabywaniu nieruchomości oraz w świadczy kompleksową pomoc prawną we wszystkich aspektach procesu inwestycyjnego oraz przeprowadza audyty prawne nieruchomości.

kancelaria prawna amicus legis 10Kancelaria specjalizuje się w prawie odszkodowawczym, dochodząc w imieniu Klienta m.in. odszkodowań za szkody komunikacyjne i inne szkody majątkowe, linie i słupy znajdujące się na działkach, wypadki w pracy, wypadki, poślizgnięcia i potknięcia na ulicach i w innych miejscach publicznych, szkody wyrządzone przez produkt niebezpieczny (każde urządzenie elektryczne,  zasilane gazem czy paliwem), tragiczną lub nagłą śmierć osoby bliskiej, inne szkody na osobie, zadośćuczynienie za doznane krzywdy, renty odszkodowawcze oraz odszkodowania za błędy medyczne.

fotolia 45101275Kancelaria świadczy pomoc prawną sklepom internetowym, agencjom interaktywnym, jak również  indywidualnym twórcom stron internetowych i aplikacji mobilnych. Naszymi Klientami są uczestnicy branży e-commerce i nowych technologii. Kancelaria zajmuje się kompleksowym przygotowaniem sklepów internetowych do zmian związanych z wejściem w życie Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014r. oraz oferując bieżące doradztwo prawne w zakresie prowadzonej działalności. Ponadto przygotowujemy inne niezbędne dokumenty dla portali społecznościowych, forów internetowych, platform sklepowych tj. regulamin, polityka prywatności, polityka plików cookies oraz świadczymy pomoc prawną w zakresie wymagań nałożonych Ustawą o ochronie danych osobowych.

female-lawyer-readingKancelaria zajmuje się  sprawami z zakresu prawa cywilnego. Kancelaria prowadzi m.in. sprawy o zapłatę i inne roszczenia wynikających z umów, sprawy spadkowe, sprawy dotyczące prawa własności i posiadania, sprawy rozwodowe, sprawy o alimenty, o podział majątku wspólnego, o ustalenie kontaktów i władzy rodzicielskiej, a także zajmuje się ochroną praw pozwanych, reprezentując Klientów w sądzie, przed urzędami, organami administracji publicznej i komornikami. Ponadto sporządzamy umowy, porozumienia, opinie prawne oraz wszelkiego rodzaju pisma z zakresu prawa cywilnego.

Kancelaria reprezentuje w sporach sądowych pracowników, jak i pracodawców. Udziela pomocy w dochodzeniu m.in. roszczeń o odszkodowanie, przywrócenie do pracy, wypłatę wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, wypłatę delegacji z tytułu podróży służbowej. Ponadto dla pracodawcy prowadzi bieżącą obsługę prawną z zakresu prawa pracy w oparciu o obowiązujące przepisy oraz aktualną linię orzeczniczą, tworzy akty prawa wewnętrznego (procedury, wytyczne, regulaminy pracy i wynagradzania), przygotowuje i opiniuje umowy związanych ze stosunkiem pracy, doradza w zakresie rozwiązywania i wypowiadania stosunku pracy, gwarantując pełną ochronę pracodawcy we wszelkich sporach pracowniczych.

kancelaria prawna amicus legis 1W ramach pomocy udzielanej w sprawach z zakresu prawa administracyjnego Kancelaria reprezentuje Klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych, przygotowuje odwołania, skargi do WSA, skargi kasacyjne oraz wszelkiego rodzaju pisma i wnioski w postępowaniu administracyjnym i podatkowym. 

Kancelaria specjalizuje się w postępowaniach podatkowych z zakresu prawa akcyzowego. Prowadzimy obsługę prawną dużych podmiotów zajmujących się dostawą oraz eksportem pojazdów za granicę, jak również pomagamy właścicielom komisów samochodowych oraz osobom fizycznym, wobec których Naczelnik Urzędu Celnego nałożył obowiązek zapłaty akcyzy od kupionych pojazdów. W imieniu Klientów występujemy także z wnioskami o zwrot akcyzy w związku z dostawą lub eksportem pojazdów za granicę, reprezentując Klienta w postępowaniu przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.

Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.

 

Oferty specjalne 

DLA SKLEPÓW INTERNETOWYCH I TWÓRCÓW BRANŻY IT


kancelaria prawna amicus legis 5

Kancelaria świadczy szeroki wachlarz usług prawnych w zakresie e-commerce, pomagając sklepom internetowym dostosować swoją działalność do przepisów nowej Ustawy o prawach konsumenta, która weszła w życie 25 grudnia 2014 r. oraz oferując bieżące doradztwo prawne w zakresie prowadzonej działalności i obsługę prawną reklamacji i roszczeń klientów Sklepu.

Ponadto świadczymy pomoc prawną agencjom interaktywnym, jak również indywidualnym twórcom z branży IT, zapewniając pełną ochronę praw związanych z tworzeniem nowych technologii.

Zakres naszych usług obejmuje:
• kompleksowe przygotowanie sklepów internetowych do nowego prawa konsumentów
• przygotowywanie i opiniowanie umów z branży IT oraz ochrona prawna twórców, w szczególności ich praw autorskich i własności intelektualnej
• przygotowanie umów licencyjnych dotyczących obrotu bazami danych osobowych, przygotowanie dokumentów i procedur związanych z przetwarzaniem danych osobowych, zgłaszanie zbioru danych osobowych do GIODO oraz reprezentacja Klientów przed organami administracji i sądami.

Proponujemy zróżnicowane i dogodne systemy rozliczeń:

System abonencki - przewidujący stałą obsługę prawną w zakresie działalności zawodowej od 99 zł. miesięcznie netto
System rozliczeń za poszczególne zlecenie – przewidujący określone z góry wynagrodzenie dla każdej czynności zlecanej Kancelarii już od 100 zł. netto

Nasza oferta jest dopasowywana indywidualnie, zapewniając Klientom skuteczną ochronę prawną za rozsądną cenę.

 

DLA TRANSPORTU DROGOWEGO

kancelaria prawna amicus legis 6

Kancelaria specjalizuje się w zagadnieniach związanych z transportem drogowym, udzielając pomocy prawnej zarówno firmom transportowym, jak i kierowcom, nie dopuszczając jednocześnie do konfliktu interesów tj. reprezentacji zarówno pracownika, jak i pracodawcy w sprawach danego rodzaju.

Problem wypłaty diet i ryczałtów za noclegi w kabinie samochodu oraz różnych form wynagrodzenia kierowców stał się powszechny. Kierowcy dochodzą niewypłaconych delegacji za podróże służbowe przed sądem, a transportowcy nie wiedzą jak zgodnie z prawem uregulować tą kwestię aby uniknąć problemów na przyszłość.

Mamy wiedzę i doświadczenie zarówno w dochodzeniu roszczeń przez kierowców, jak i pomagamy przedsiębiorcom dostosować firmę i zasady wynagradzania kierowców do obowiązujących przepisów prawa.

Sprawy na zlecenie kierowców prowadzimy w oparciu o procent wynagrodzenia od wygranej sprawy płatny po wyroku sądowym lub ugodzie z pracodawcą. Reprezentacji podejmujemy się po dokonaniu analizy akt osobowych znajdujących się u pracodawcy.

 

Firmom transportowym zapewniamy profesjonalną obsługę prawną, świadcząc m.in. usługi:
• doradztwa z zakresu czasu pracy kierowców oraz wypłacania wynagrodzeń i delegacji za podróże służbowe, w tym ochronę prawną i przygotowanie dokumentów regulujących problematykę wynagrodzeń i delegacji na przyszłość
• doradztwa z zakresu prawa transportowego
• przygotowywania pism w sprawach prawnych, w tym pism sądowych oraz odwołań od decyzji Inspekcji Transportu Drogowego oraz innych organów administracji,
• odpowiedzialności odszkodowawczej przewoźnika
• prowadzenia windykacji należności
• pisemnych i ustnych porad w bieżących problemach prawnych
• opiniowania i sporządzania umów
• reprezentacji przed sądami, organami administracji publicznej oraz kontrahentami,
• postępowania egzekucyjnego

kancelaria prawna amicus legis 9Proponujemy zróżnicowane i dogodne systemy rozliczeń, dopasowane do potrzeb Firmy transportowej, w tym:

System abonencki - przewidujący korzystanie z obniżonych stawek wynagrodzenia przy umowie stałej obsługi prawnej; pakiety już od 149 zł. netto miesięcznie

System rozliczeń za poszczególne zlecenie – przewidujący określone z góry wynagrodzenie dla każdej czynności zlecanej Kancelarii; przygotowywanie pism już od 100 zł. netto

System rozliczeń godzinowych – przewidujący wynagrodzenie w oparciu o stawkę godzinową w wysokości od 100 zł. netto za czas spędzony nad konkretną sprawą.


Nasza oferta jest dopasowywana indywidualnie, zapewniając Klientom skuteczną ochronę prawną za rozsądną cenę.

 

DLA WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH I ZARZĄDCÓW NIERUCHOMOŚCI

 

fotolia 55159650

Kancelarii świadczy kompleksową obsługę prawną Wspólnot Mieszkaniowych oraz Zarządców Nieruchomości we wszystkich aspektach ich funkcjonowania bez zbytniego obciążania ich budżetu. Nasi prawnicy mają wieloletnie doświadczenie w obsłudze Wspólnot Mieszkaniowych, w szczególności dochodzenia roszczeń o zapłatę, uchylania uchwał czy prowadzenia spraw przeciwko deweloperom.

Zapewniamy profesjonalną obsługę prawną Wspólnot Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości między innymi w zakresie:
• doradztwa prawnego w zakresie zarządzania nieruchomościami
• dochodzenia roszczeń wspólnoty z tytułu nienależytego wykonania umów, gwarancji i rękojmi
• dochodzenia i windykacji należności wspólnoty
• prowadzenia postępowań sądowych i administracyjnych związanych z działalnością wspólnoty
• prowadzenia postępowań o uchylenie uchwał wspólnoty mieszkaniowej
• prowadzenia postępowań spadkowych i wieczystoksięgowych
• prowadzenia postępowań o wydanie dokumentów oraz rozliczenie z zarządu
• sporządzania, weryfikacji projektów i opiniowania umów zawieranych przez wspólnotę
• ustalania stanów prawnych nieruchomości i dokonywanie audytów
• przygotowywania statutów i regulaminów oraz ich zmian
• przygotowywania projektów uchwał i innych decyzji organów wspólnoty
• obsługi prawnej zebrań wspólnoty mieszkaniowej
• szkoleń tematycznych dla zarządców nieruchomościami oraz ich współpracowników

 

 

Proponujemy zróżnicowane i dogodne systemy rozliczeń, dopasowane do potrzeb Klienta i specyfiki prowadzonej przez niego działalności, w tym:

System abonencki - przewidujący korzystanie z obniżonych stawek wynagrodzenia przy umowie stałej obsługi prawnej; pakiety już od 199 zł. netto miesięcznie

System rozliczeń za poszczególne zlecenie – przewidujący określone z góry wynagrodzenie dla każdej czynności zlecanej Kancelarii; przygotowywanie pism już od 100 zł. netto

Prowadzenie spraw przed sądami powszechnymi - wynagrodzenie w oparciu o stawki przysługujące radcy prawnemu zgodnie z przepisami rozporządzenia w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu z dnia 28 września 2002 r. w wysokości uzależnionej od stopnia skomplikowania sprawy.

Nasza oferta jest dopasowywana indywidualnie, zapewniając Klientom skuteczną ochronę prawną za rozsądną cenę.

 

DLA BIUR RACHUNKOWO-KSIĘGOWYCH

kancelaria prawna amicus legis 2

Kancelaria współpracuje z Biurami rachunkowo-księgowymi w zakresie doradztwa prawnego. Celem owej współpracy jest zapewnienie Klientom kompleksowego wachlarza usług księgowo-prawnych. Kompleksowa obsługa księgowo-prawna to korzyści zarówno dla Klienta, jak i Biura rachunkowego.

W ramach współpracy zapewniamy profesjonalną obsługę prawną przedsiębiorców między innymi w zakresie:
• bieżącego doradztwa w sprawach prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej przygotowywania pism w sprawach prawnych
• opiniowania i sporządzania umów, a także oceny ryzyka prawnego postanowień zawieranych umów
• reprezentacji przed sądami powszechnymi, organami administracji publicznej oraz kontrahentami
• kompleksowej obsługi prawnej spółek prawa handlowego
• obsługi prawnej transakcji handlowych
• prowadzenia windykacji, zarówno przedsądowej, jak i sądowej
• postępowania egzekucyjnego
• postępowania rejestracyjnego

Proponujemy zróżnicowane i dogodne systemy współpracy dopasowane do specyfiki działania Biura oraz potrzeb Klientów, w tym:

System abonencki - przewidujący korzystanie z obniżonych stawek wynagrodzenia przy umowie stałej obsługi prawnej; pakiety już od 99 zł. netto miesięcznie

System rozliczeń za poszczególne zlecenie – przewidujący określone z góry wynagrodzenie dla każdej czynności zlecanej Kancelarii; przygotowywanie pism już od 100 zł. netto


Nasza oferta jest dopasowywana indywidualnie, zapewniając Klientom skuteczną ochronę prawną za rozsądną cenę.

Kontakt 

Formularz kontaktowy:

Amicus Legis Kancelaria Prawna Sp. z o.o.
ul. Bazyliańska 20, 03-203 Warszawa (Targówek)
tel. (+48) 22 308-00-98
kom. 533-990-398
Filia Praga Północ
ul. Targowa 70 lok.1a , 03-734 Warszawa
tel. (+48) 22 428 16 47
kom. 533-312-709
Filia Radom
ul. Focha 5 lok. 3, 26-600 Radom
tel. (+48) 48 307-01-44
kom. 533-990-398
Filia Przysucha
ul. Krakowska 42, 26-400 Przysucha
tel. 533-990-398